Тешко повредена скопјанка, била прегазена од „бмв“

Возило-излетало-од-патот-Ресен-Охрид-тешко-повредена-жена.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 17.40 часот било пријавено дека во Скопје на паркинг простор на улицата „Петре Георгиев“ патничко возило „бмв“ со скопски регистарски ознаки, управувано од О.М.(34) од Република Турција, удрило во 77-годишната М.Ќ. од Скопје, извести МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.Ќ., констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK