Тешко повреден велосипедист удрен од возило во Охрид

Автомобил-удрил-во-велосипед-во-Скопје-велосипедистот-тешко-повреден.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера околу 14.45 часот во СВР Охрид било пријавено дека на ул.„Питу Гули“ во Охрид се случила сообраќајна несреќа помеѓу велосипед управуван од Ј.Д.(74) од Охрид и патничко возило „хјундаи “ со охридски регистарски ознаки, управувано од Д.В.(28) од Охрид.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, констатирани во специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид.

Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK