Тешко повреден работник донесен во велешката болница

1692196338_brza-pomosh.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во СВР Велес, од Општа болница Велес било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен 55-годишниот Г.В. од Велес, извести МВР.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите околу 15.30 часот при извршување работни задачи во фирма во Велес, додаваат од МВР.

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Велес.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK