Кривична против скопјанец, истепал обезбедувач во казино

Охриѓанец-нападнат-во-казино.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK







СВР Скопје поднесе кривична пријава против 40-годишниот М.Д. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи од безбедноста“, извести МВР.

„На 24.06.2023 во казино во трговски центар во Скопје, пријавениот физички нападнал лице вработено како обезбедување во казиното“, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK