–>

Тешко повреден пешак во Скопје, во него удрил „мерцедес“

brza-pomosh-5.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 09.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во кругот на Ј.П.„Комунална Хигиена“, патничко моторно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 45-годишниот А.З. од Скопје, удрило во 48-годишниот Т.Д. од Скопје, извести МВР.

– Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK