–>

Претрес во Гевгелија, пронајдени стебла канабис, приведен дилер

Претрес-во-Гевгелија-пронајдени-стебла-канабис-приведен-дилер.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска полициски службеници од Полициската станица Гевгелија го лишиле од слобода А.Ш.(42) од Гевгелија.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, семки од растението канабис, исушени стебла од растението канабис и предмети со остатоци од марихуана и бела прашкаста материја, додека при претресот во дворното место биле пронајдени и одземени 29 засадени стебла од растението канабис.

Лицето било задржано во полициска станица и со него бил извршен службен разговор.

По целосно документирање на случајот, во координација со јавен обвинител, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK