Тешко повреден мотоциклист, излетал со возилото на патот Струга-Дебар

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 21.20 часот во ОВР Струга, пријавено е дека на регионалниот пат Струга-Дебар, во близина на Струга, мотоцикл „кавасаки“ со струшки регистарски ознаки, управуван од В.М.(26) од Струга, излетал од патот.

Во несреќата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница во Струга.

Увид на местото извршила екипа од ОВР Струга.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK