Тешко повреден мотоциклист, изгубил контрола и паднал на патот

Измамена-тетовчанка-платила-да-и-изработат-мебел-за-нејзиниот-дом.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 17.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека околу 16.00 часот на регионалниот пат Скопје – Тетово, И.М.(22) од с..Мала Речица, тетовско, управувајќи мотоцикл „пиаџо“ со тетовски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на патот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот констатирани во Клиничка болница Тетово. За настанот бил известен јавен обвинител, а увид извршила екипа од СВР Тетово.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK