–>

Тешко повреден битолчанец, го прегазил 17-годишник со „априлија“

Тешко-повреден-битолчанец-го-прегазил-17-годишник-со-„априлија.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Вчера вечер во 22.22 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосница од улицата „Генерал Васко Карангелевски“ и улицата „21“ во Битола, мопед „априлија“, управуван од 17-годишник од Битола, удрил во пешакот 62-годишниот Н.М. од Битола, извести МВР.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничка болница Битола, велат од МВР.

Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Битола.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK