Тешка сообраќајна несреќа на автопатот кон Куманово: меѓу повредените и деца

brza-pomosh-5.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера на автопатот Скопје-Куманово во близина на пешачкиот надвозник Маџари во Скопје, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „бмв“ со скопски регистарски ознаки управувано од И.Т.(41) од Скопје и патничко возило „митсубиши“ со скопски регистарски ознаки, управувано од В.П.(39) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот И.Т., констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, а со телесни повреди се здобиле В.П. и уште двајца нејзини малолетни сопатници, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа на СВР Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK