Нападнат главниот судија на фудбалски натпревар во Охрид

sudija-fudbal-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСиноќа на фудбалски терен каде се одигрувал фудбалски натпревар во рамките на општинска фудбалска лига Охрид, едно лице, физички го нападнал главниот судија.

По целосно расветлување на настанот, против напаѓачот ќе биде поднесена пријава според Законот за спречување на насилство и недостојно однесување на спортски натпревар, објави СВР Охрид.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK