–>

Тешка сообраќајка кај депонијата Орланци, има повредени

soo.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Тешка сообраќајна несреќа се случи поладнево кај депонијата Орланци.

Според првичните информации на Центарот за управување со кризи, попладнево на единствениот европски број 112 и на бројот на Брза помош било пријавено дека во близина на депонијата кај Орланци се случила тешка сообраќајна несреќа.

Во несреќата има двајца повредени, од кои едниот потешко.

Фотографиите од терен покажуваат дека едно од возилата кое учествувало во несреќата е целосно изгорено.

Од МВР велат дека во сообрајќајката учествувале „опел астра“ со кумановски регистерски ознаки и „шкода суперб“ со кумановски регистерски ознаки.

Сообраќајката била пријавена околу 14 часот, а возачите се пренесени во Клиничкиот центар во Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK