–>

Сообраќајка кај Катланово, километарски колони на автопатот кон Скопје

369996616_301591689221959_5024979600435836018_n.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Фотографија од сообраќајна несреќа на делницата Катланово-Петровец пристигна попладнево до редакцијата на „Макфакс“.

Според фотографијата, судрени се две возила, а патот е затворен и има голема колона од возила.

Дека движењето е отежнато покажува и „Гугл мапс“.

Повеќе детали од МВР очекуваме наскоро.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK