–>

Тепачка меѓу шест малолетници од Куманово на граничниот премин Блаце, патувале кон Приштина

blace.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на Граничниот премин Долно Блаце, по претходно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу шест малолетници (тројца од една страна и тројца од друга страна), сите ученици во исто средно училиште од Куманово, а кои патувале со автобус кон Приштина.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK