–>

Четири лица истепале овчар во Пробиштип и го врзале за дрво

Четири-лица-истепале-овчар-во-Пробиштип-и-го-врзале-за.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека околу 11.30 часот на место викано „Ливади“ во атар на с.Турско Рудари, пробиштипско, четири лица физички го нападнале и го врзале за дрво Г.К.(53) од с.Нивичани, кочанско, кој работел како овчар.

Набргу, тој бил пронајден од Д.Т. од с.Турско Рудари, по што бил пренесен во Клиничката болница Штип каде му биле констатирани повреди и му била укажана помош. За случајот е известен јавен обвинител и се работи на негово расчистување, по што ќе следува соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK