–>

Струмичанец на семејна прослава бил турнат од лице од оркестарот: паднал и тешко се повредил

1692715234_policija.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Струмичакнка пријавила дека нејзиниот сопруг бил турнат на прослава од едно лице од оркестарот па паднал и тешко се повредил.

Според полицијата, вчера во СВР Струмица, Д.П.(74) од Струмица пријавила дека за време на семејна прослава на 18.08.2023 во угостителски објект во Струмица, нејзиниот сопруг Ѓ.П.(74) бил турнат од едно лице од оркестарот, по што паднал и се повредил.

Ѓ.П. бил пренесен во Општа болница Струмица, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK