Со дрога фатен полицаец од Охрид

ohrid-3.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во комплексот „Инекс“ во Охрид, приведен е А.М.(30) од Охрид, полициски службеник кој извршувал работни задачи како физичко обезбедување во комплексот.

При претходно извршен преглед во неговата службена просторија, полициските службеници пронајдоа и одзедоа една лажица и хартија со остатоци од бела прашкаста материја, како и едно пластично шише со непозната течност.

При претрес во неговиот автомобил, извршен со судска наредба, пронајдени и одземени се предмети со остатоци од марихуана, објави МВР во дневниот билтен.

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK