Со автомобил удрена жена во Пробиштип

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера на улицата Миро Барага во Пробиштип, автомобил „даеву тико“ со штипски регистарски ознаки, управуван од С.П.(46) од селото Стрмош, пробиштипско, удрило во Л.К.(61) од Пробиштип.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Л.К. констатирани во Клиничката болница Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Пробиштип.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK