Скопјанец во дворот пронашол залутано зрно од огнено оружје

Од-заталкано-зрно-оштетен-таван-од-стан-во-Чаир.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 11.20 часот во СВР Скопје, Д.С.(73) од Скопје пријавил дека во дворот од семејната куќа на подрачјето на Драчево пронашол залутано зрно од огнено оружје.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, а зрното било подигнато за понатамошна постапка.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK