Скопјанец со вратата од автомобилот удрил во маж во инвалидска количка, тешко е повреден

invalidska-kolichka.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера на булеварот Крсте Мисирков во Скопје, пред надвозник од пешачкиот мост, при отворање на врата од патничко возило „хонда“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.А.(27) од Скопје, била удрена инвалидска количка управувана од М.Ш.(57) од Скопје.

Притоа, со тешки телесни повреди се здобил М.Ш., констатирани во Градска општа болница „8 Септември“.

Извршен бил увид.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK