Двајца мажи ги натепале сопругите, друг демнел жена, а четврт се расправал со поранешната девојка и пукал во воздух – МВР со детали

policija-5.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТепање, демнење, пукање. Вакви случаи го преплавија полицискиот билтен на МВР.

„На 03.06.2023 во 22.20 часот во СВР Скопје, 68 – годишна жена од скопско село пријавила дека околу 17.00 часот во домот била физички нападната од својот сопруг З.С.(72), кој употребил и тврд предмет. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок“.

„Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.А.(32) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда при вршење семејно насилство“. На 26.04.2024, пријавениот физички ја нападнал неговата поранешна 30 – годишна сопруга и ѝ нанел повреди“.

„СВР Скопје поднесе кривична пријава против Ш.К. (22) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“. На 23.06.2023 во с.Арачиново, скопско, по претходна расправија со неговата поранешна девојка, пријавениот испукал два куршуми од огнено оружје во воздух“.

„СВР Битола поднесе кривична пријава против А.Ј. од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „демнење“ и „загрозување на сигурноста“. Пријавениот одреден период следел, вознемирувал и упатувал закани кон женско лице и нејзините родители“, информира МВР во билтенот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK