Скопјанец ја нападнал поранешната партнерка и и’ го украл накитот

devojka-nasilstvo-siluvanje-hronika.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолицијата го приведе Ф.Б.(31) од Скопје во Драчево.

Тој се сомничи дека вчера околу 22.00 часот на подрачјето на Шуто Оризари физички ја нападнал неговата поранешна 37 – годишна партнерка и ѝ го одзел накитот.

Одземеното било пронајдено, а лицето било задржано во полициска станица.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, велат од МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK