Млад охриѓанец со „ренџ ровер“ се обидел да прегази полицајци, па бегал и направил сообраќајка

сакал-да-ги-прегази.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДваесет и четиригодишно момче од Охрид беснеело на магистралниот пат  Охрид-Кичево.

Според информациите од полицијата, тој во неделата, со своето возило „ренџ ровер“ се обидел да удри полициски службеници кои вршеле службени дејствија, по што побегнал.

Кусо потоа на булеварот „Железничка“ предизвикал сообраќајна незгода.

Против него поднесена е кривична пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK