Скопјанец грабнат од три лица и натепан во близина на гробишта, успеал да побегне

Грабнат-татко-и-избоден-син-во-Берово-поради-долгови-двајца.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолицијата приведе три лица кои грабнале скопјанец и го држеле против негова волја и го натепале.

Приведените се на возраст од 34 до 39 години – сите од Скопје.

„К.Б.(35) од Скопје на 1 јуни со патничко возило „форд“ со скопски регистарски ознаки го однеле во близина на гробиштата во сeлото Арачиново, скопско, каде што го држеле без негова волја и физички го нападнале. Според пријавеното, тој успеал да избега после некое време“, велат од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветна кривична пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK