Скопјанец e уапсен, бил агресивен кон полицајци во пункт за сликање за лични документи

Пунктовите-за-фотографирање-и-издавање-на-лични-документи-утре-и.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМВР информира дека вчера во 12.30 часот во пунктот за сликање за лични документи „Пролет“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го привеле Е.Ш.(50) од Скопје затоа што го нарушил јавниот ред и мир и агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувалe службени дејствија.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK