Уште тројца работници од Непал исчезнале од Скопје

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 11.25 часот во Полициската станица Карпош, Р.И.(64) од Скопје, во својство на управител на правно лице од Скопје, пријавила дека три машки лица од Непал на возраст од 26, 36 и 43-годишна возраст се оддалечиле од местото каде престојувале, а биле вработени во правното лице.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK