Штипјани си ги оставиле децата заклучени во автомобил, додека се коцкале во казино

tepacka-kazino1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолицијата поднесе кривична пријава против родители од Штип кои ги оставиле своите малолетни деца заклучени во автомобил, на паркинг.

Според информациите од МВР, родителите се на возраст од 42 и 27 години. Децата подолг период останале заклучени на паркингот, додека тие биле во казино.

Кривичната пријава се однесува на делото запуштање и малтретирање на дете.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK