Почина скопски таксист: возејќи патник на „Словенечка“ доживеал срцев удар

340716672_236652192106803_6383112262298129777_n.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТаксист во Скопје почина од срцев удар.

Се работи за 62-годишен скопјанец со иницијали Ќ.В., кому му се слошило на булеварот Словенија додека превезувал патник.

Во моментот кога му станало тешко, управувајќи со возилото, таксистот излетал од коловозот и удрил во дрво.

По несреќата возачот бил пренесен во Градската општа болница „8 Септември“, каде од страна на лекар била констатирана смрт како последица од срцев удар.

Извршен бил увид.

Засега нема информации од МВР дали патникот се здобил со повреди за време на ударот во дрвото.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK