Штипјанец со нож им се закнувал на таткото, брат му и снаата, скопјанец ја нападнал сопругата – нови случаи на семејно насилство

18-годишно-момче-избодено-со-нож-пред-кафеана-во-Скопје.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПовеќе на случаи на семејно насилство биле регистрирани во МВР во изминатото деноноќие.

Доцна по полноќ, приведен е 32-годишен штипјанец со иницијали Е.С. кој во дворот од семејната куќа во Штип агресивно се однесувал и со остар предмет се заканувал на неговите татко, брат и снаа.

Неколку часа претходно во истиот град, приведен е уште еден 32-годишник, Д.С. кој по претходна расправија, физички ја нападнал неговата поранешна 26 – годишна партнерка од Штип.

Во Шуто Оризари извршен е службен разговор со А.М.(55) од Скопје затоа што во домот физички ја нападнал и со остар предмет се заканувал на неговата 45-годишна сопруга, додека во Кисела Вода приведен е маж кој се однесувал во домот на неговата мајка и оштетил дел од покуќнината.

Од МВР велат дека по целосно документирање на случаите, ќе следат пријави.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK