–>

Семејно насилство во Скопје и во Битола, насилниците се сопрузите

Шест случаи на семејно насилство за еден викенд
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK


На 20.10.2023 во 23.50 часот во Битола полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода Д.М.(39) од Битола, поради тоа што околу 21.00 часот физички ја нападнал неговата 41-годишна поранешна сопруга. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.На 20.10.2023 во 16.50 часот во СВР Скопје 49-годишна жена пријавила дека на подрачјето на Бит Пазар била нападната со тврд предмет од нејзиниот брачен партнер М.В.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK