–>

Со возило удрен велосипедист во Тетово, возачот побегнал

Со-возило-удрен-велосипедист-во-Тетово-возачот-побегнал.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа 20.10.2023 во 21.07 часот било пријавено дека во Тетово на ул.„29 Ноември“ кај крстосницата со бул.„Благоја Тоска“, патничко возило „голф“ удрило во велосипед управуван од Л.Л.(40) од Тетово, и го напуштило местото. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, констатирани во Клиничката болница Тетово. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK