–>

Претрес во Кичево, пронајдени пиштоли и муниција, приведен скопјанец

1692548284_unnamed-file.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа 21.10.2023 во 23.40 часот во с.Кнежино, кичевско, полициски службеници од Полициската станица Кичево го лишиле од слобода С.П.И.(50) од Скопје.

Имено, при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени пиштол „Застава“, пиштол „Екол“ со рамка и додаток за испукување, рамка за пиштол со куршуми, маневарски и сигнални куршуми.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK