–>

Прегазен пешак од Тетово

Прегазен-пешак-од-Тетово.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 14 часот на крстосницата на улиците „Кузман Јосифоски-Питу“ и „Тодор Циповски-Мерџан“ во Тетово, патничко моторно возило „фолксфаген голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од 75-годишниот А.А. од тетовско Вејце, удрило во пешак З.И.(79) од Тетово.

Во несреќата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во тетовската Клиничка болница.

Увид извршила екипа од СВР Тетово.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK