Се судрија „цитроен саксо“ и запрежно возило: тешко повредена жена

policija-4-dozd.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо СВР Велес синоќа во 20.10 часот било пријавено дека на регионалниот пат Велес–с.Извор се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „цитроен саксо“ со велешки регистарски ознаки, управувано од П.М.(44) од Велес и запрежно возило, управувано од Л.Ц.(64) од с.Извор, општина Чашка.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Л.Ц., констатирани во Општа болница Велес.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Велес.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK