Маж загина откако се преврте со трактор

traktor-696x435.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 13.00 часот во ОВР Неготино било пријавено дека во место викано „Црно поле“, атар на Неготино, Т.К.(62) од Неготино, додека извршувал земјоделски активности на нива со трактор, изгубил контрола и се превртел со тракторот.

Т.К. бил пренесен во Итна медицинска помош, каде што лекар констатирал смрт.

Известен бил јавен обвинител, а увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Неготино.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK