Се скарале поради недоразбирање во сообраќајот, па извадил пиштол и пукал 10 пати

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСВР Скопје поднесе кривична пријава против П.П. поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

На 12.03.2024, на ул.„Христијан Тодоровски – Карпош“ пријавениот, по претходно недоразбирање во сообраќајот, учествувал во физичка пресметка со Н.Б., во која со пиштол во воздух испукал 10 проектили.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK