Маж од Велешта низ социјалните мрежи во групи ширел детска порнографија

mobilni-telefon-fejsbuk-facebook-aplikacije-skajp-instagram-mesindzer-vacap.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСВР Охрид поднесе кривична пријава против И.Ј.(28) од струшкото село Велешта, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „производство и дистрибуција на детска порнографија“.

Тој, користејќи апликации за комуникација, на повеќе социјални мрежи се зачленувал во групи, во кои ширел содржина со детска порнографија.

Потоа, истите ги споделувал во други групни и лични профили со кои разменувале линкови од групи со таква и слична содржина.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK