–>

Се скарале, па со возилото сакал да го удри неговиот сограѓанин: кривична за стружанец

1692973564_policija-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНадворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Б.Д.(42) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

Имено, на 07.10.2023 на улица „Јабланичка“, по претходна расправија, пријавениот со патничко возило се обидел да го удри В.Т.(37) од Струга, кој управувал мотоцикл.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK