Санкционирани 396 возачи за брзо возење

policija-stop
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

МВР информира дека во текот на вчерашниот ден во спроведена засилена акциска контрола на територијата на државата биле санкционирани 396 возачи за брзо возење.– Од нив четири возила се движеле со брзина над 70 километри на час повеќе од дозволеното. Притоа, 182 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 214 надвор од населено место, соопштуваат од МВР.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

– Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, апелираат од полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK