Санкционирани 197 возачи во Скопје, 55 за брзо возење

policija-stop
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

На територија на град Скопје вчера се изречени вкупно 197 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 55 санкција, 10 мерки за возење без возачка дозвола, 13 санкции за непрописно престројување на возила.
Изречени се четири мерки за некористење сигурносен појас, четири санкции минување на затворен сигнал (црвено светло)…
Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK