Санкционирани 128 возачи за брзо возење

радар
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

МВР информира дека во текот на вчерашниот ден во спроведена засилена акциска контрола на територијата на државата за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, биле санкционирани 128 возачи.

– Од нив три возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното. Притоа 77 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 51 надвор од населено место, известуваат од полицијата.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

– Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, апелираат од МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK