Санкционирани 204 возачи во Скопје

peshacki
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

На територија на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 204 мерки. Меѓу нив, за возење повеќе од дозволената брзина 26 санкции, 10 мерки за возење без возачка дозвола, пет санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл.

– Изречени се девет мерки за користење мобилен телефон при возење, четири санкции за некористење сигурносен појас, девет мерки за минување на затворен сигнал – црвено светло…, информира денеска Министерството за внатрешни работи.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK