Прво го претепале а потоа и пукале кон него: нападнат маж од скопски Сарај

1692715234_policija.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСиноќа во 22.00 часот во СВР Скопје, Ј.М.(60) од с.Сарај, скопско, пријавил дека околу 18.25 часот во селото, по претходни недоразбирања, бил физички нападнат од И.Љ.(36) од с.Сарај.

Тој потоа од огнено оружје испукал два куршуми кон него, но не го погодил.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информира МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK