Приведени млади луѓе од Берово поради пукање со пиштоли

МВР-пукало-во-воздух-за-да-апси-велешанец-кој-почнал.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолицијата вчера ги приведе Т.П.(31) од селото Смојмирово, беровско, М.Д.(25) и А.З.(25), и двајцата од Берово, по претходна пријава дека од викенд куќа на место викано „Тоскова ливада“, пукале со огнено оружје.

Извршен бил увид на местото на настанот при што биле пронајдени и одземени сигнален пиштол „екол специјал 99“ калибар 9мм и пиштол „зораки 917-T“ калибар 9мм, а пронајдени и подигнати биле и испукани чаури, велат од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK