Нападнат затвореник во Идризово

Фатен-тетовец-кој-избегал-од-Идризово.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСиноќа во полицијата било пријавено дека во Казнено-поправната установа Затвор Идризово, осуденикот Ѓ.М.(43) од Скопје бил физички нападнат од осуденикот К.Ф.(40) од Гостивар.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK