–>

Приведени француски државјани – се обиделе да пренесат марихуана преку граница

1692445579_3.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 12.10 часот на Граничен премин „Св.Наум“, полициски службеници ги лишија од слобода И.П.Р.В.Ф.(19) и Б.Т.А.А.(41), двајцата од Франција. При преглед во патничкото возило „рено твинго“ со француски национални ознаки, кое го управувал И.П.Р.В.Ф., а сопатник бил Б.Т.А.А., била пронајдена и одземена марихуана.

Лицата биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK