–>

Полицаец спаси жена од водите на Крушевско езеро

Полицаец-спаси-жена-од-водите-на-Крушевско-езеро.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера (14.10) во 21.15 часот во ОВР Крушево било пријавено дека 68-годишна жена сака да се фрли во езерото во близина на Крушево.

Полициски службеници се упатиле кон езерото и ја затекнале жената кога скокнала во езерото. Веднаш полицискиот службеник од полициската станица од општа надлежност Крушево, Н.П. скокнал во езерото по неа и ја спасил, по што е пренесена во Здравствен дом Крушево.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK