Приведени двајца странски државјани на Табановце, по пронајдена дрога во нивното возило

tabanovce
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

На Граничен премин „Табановце“, вчера во 12.30 часот, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Табановце ги лишиле од слобода Н.К.(65) од Република Грција и Х.Ф.М.(46) од Австрија.

Како што соопшти МВР, при преглед во патничко возило „мерцедес“ со австриски национални ознаки, кое го управувал Н.К., а сопатник бил Х.Ф.М., биле пронајдени и одземени марихуана, епрувети со кафеава течност и други предмети.

Лицата биле предадени на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Куманово за понатамошна постапка.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK