Приведени двајца крадци во Тетово, фатени на дело

Кривична-против-тетовец-се-обидел-да-нападне-полицаец.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска во 02.30 часот на улица „Иво Лола Рибар“ во Тетово, полициски службеници од СВР-Тетово ги лишиле од слобода 21-годишниот М.С. и малолетник, двајцата од Тетово. Тие биле затекнати при кражба на мотоцикл во двор од куќа, извести МВР.

„Одземеното било пронајдено и вратено на сопственикот, а лицата се задржани во полициска станица“, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе следува соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK