–>

Приведени дрвокрадци од Неготино

Приведени-дрвокрадци-од-Неготино.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Вчера вечер околу 23.50 часот на место викано „Чардак“ на подрачје на Неготино, полициски службеници од Мобилната единица за компензаторни мерки при Одделот за гранични работи и миграции во Биро за јавна безбедност ги лишиле од слобода 23-годишниот А.А. и 29-годишниот Р.Д., двајцата од Неготино, извести МВР.

– При преглед во патничко возило „опел“ кое го управувал А.А. и патничко возило „крајслер“ кое го управувал Р.Д., двете без регистарски таблички, биле пронајдени и одземени огревни дрва без документација. Дрвата и возилата биле одземени за понатамошна постапка, а лицата биле задржани во полициска станица, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот, во координација со јавен обвинител, против двајцата ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK